Допомога на відбудову згорілої Церкви в с.Климашівка Хмельницької області

Тема в разделе "Разделяем неприятности", создана пользователем Olena_P, 4 янв 2012.

 1.  
  Olena_P
  Оффлайн

  Olena_P Новичок

  Сообщения:
  1
  Симпатии:
  0
  Лучшие ответы:
  0
  Вероисповедание:
  Православный
  15 липня в селі Климашівка, що в Хмельницькому районі,згорів храм преподобної Параскеви Сербської Української православної церкви Московського патріархату. За попередніми даними збитки становлять сотні тисяч гривень.
  Пожежа почалася біля дев’ятої вечора, причину загорання поки що не встановлено. Є версія щодо старої проводки, але за словами Отця Романа настоятеля Свято-Параскевинської парафії села Климашіва, її нещодавно поміняли, причому, все було зроблено згідно з технікою безпеки.

  «Щодо підпалу теж однозначно нічого сказати не можу, - каже отець Роман. - Проте жодна з цінних речей, окрім тих, що згоріли, не зникла. А згоріло дуже багато ікон, серед них - біля десяти старовинних, яким більше 150 років. Серед них - найстаровинніша - «Тайна вечеря» та копія чудотворної Почаївської ікони - «Надвратниця». На жаль, ціни їм не знаю, бо ніколи оціночної вартості ніхто не робив».

  Однак, вогонь, який дотла спалив геть усе, не торкнувся найсвятішого, що було у храмі. Зберігся вівтар і зовсім неушкодженим виявився престол - місце, на якому приноситься безкровна жертва. Вся церковна утвар, вартістю в 15 тисяч гривень, що знаходилася на ньому, - дорогоцінні хрести, Євангелія, одній з яких - 110 років, дарохранительниця, навіть золота тканина на престолі - все це залишилося неушкодженим. Обминув вогонь і Троєружницю - ікону, що висіла над престолом. А от Цар слави, що знаходилася майже поряд, згоріла дотла.

  Так само вогонь не зачепив нетлінні останки трьох святих (благовірного князя Романа Углічського, Углічського святого Іоанна Чеполосова та іконописця преподобного Андрія Рубльова), що зберігалися у церкві у фанерних ящичках. Неушкодженими залишилися і ємності, в яких знаходилися мощі.

  «Це велике горе, - каже отець Роман, - але я втішаю людей тим, що це й велике щастя, бо не кожному на віку припадає будувати храм. Це дуже велика благодать, бо споконвіку, коли будувався храм, кожен намагався хоч камінчик кинути у фундамент, навіть приводили дітей, щоб вони своєю рукою кинули камінчик. Бо Господь дарує благословення на довге і щасливе життя тому, хто будує храм Божий, і всьому його роду грядущому».

  Громада села Климашівка просить усіх людей поставитися з розумінням до їхнього горя і допомоги. Адже те, що сталося, стосується не лише мешканців села і цього приходу, а й всього подільського краю, бо ми втратили ще одну Божу обитель.

  Допомогу можна надсилати на рахунок:

  Свято-Параскевинській парафії села Климашівка, Хмельницького району Хмельницької області.

  Ідентифікаційний код: 333 63 885.

  Розрахунковий рахунок 26008000261815 в ПАТ «Укрсоцбанк» МФО 300023.

  P.S. На даний час зусиллями небайдужих вірян вже зведено фундамент церкви та вимурувана сама будівля.

  за матеріалами http://www.proskurov.info/news/events/8017-2011-07-20-14-04-33
   

  Вложения:

  Последнее редактирование: 4 янв 2012
Загрузка...